0554 350 67 45

Hakkımızda

BİLGİLENDİRME

Her daire ve binalarda dikkate alınmayan lâkin çok önemli bilgileri siz değerli müşterilerimizle paylaşmak isteriz. Evlerinizde musluk,batarya arızaları ve su kaçağı olan dairelerde daire sahibi suyu kesmek için vanayı kapatmaya gider ancak su saatindeki vana arızası olduğu için suyu kesemez. Bu sebepten dolayı Su faturası fazla gelebilir. Binaya ve alt komşunuza zarar verebilirsiniz. Burada dikkate almak isteğimiz konu şudur dairenizin su vanası suyu kesip kesmediği kontrol edilmeli ve şiper vana DEĞİL bir tanesi küresel vana olmalıdır.

Diğer bir konu ise su kaçaklarıyla alakalı; İski’nin ana şebeke hattı yani su basıncı bölgeye göre değişebilir su basıncı 5 barın üzerinde olan binalarda dairelerde su tesisatına zarar verebilir su tesisatında su kaçakları meydana gelebilir. Bununda önüne geçmek için tesisatınıza veya bina ana kolon hattınıza basınç düşürücü takmanız da büyük fayda olduğunu düşünüyorum. Hayırlı günler dileriz..

İstanbul da malum her evde doğalgaz bulunmaktadır gaz kokusu aldığınızda doğalgaz saatin üzerindeki gaz kesme vanasını kapatınız elektrik düğmelerine kesinlikle basmayınız daireyi havalandırmayı ihmal etmeyin ve hemen 187 igdaş hattını arayın.

Evde doğalgaz ile alakalı bilinmesi gereken kurallar; Set üstü ocaklarda gaz kaçakları çok karşılaştığımız sorunlardır ocak mermerin üzerinde olduğu için temizlik yapılırken ocağı yerinden oynatılıyor böyle durumda ise ocak ve gaz bağlantı eklem yerinde gevşeme olur bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir. Birde ocak vanasını akşam uyumadan önce kapatılmasını tavsiye ederim. Sağlıklı sıhhatli günler dileriz.

Call Now ButtonTIKLA ARA